کاهش تعرفه استفاده از انباره‌های ابری SSD گوگل

29 مرداد 1396
شرکت گوگل به‌تازگی اعلام کرده است که قصد دارد هزینه استفاده کاربران از خدمات انباره اطلاعات ابری از نوع SSD را کاهش دهد.
کاهش تعرفه استفاده از انباره‌های ابری SSD گوگل

شرکت گوگل به‌تازگی اعلام کرده است که قصد دارد هزینه استفاده کاربران از خدمات انباره اطلاعات ابری از نوع SSD را کاهش دهد.


به گزارش رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cloudcomputing، شرکت گوگل اعلام کرده است که نرخ خدمات استفاده از فضای ابری بر روی انباره‌های SSD -جهت استفاده برای ماشین‌های مجازی- را کاهش داده است.

مطابق جزئیات اعلام شده از سوی این شرکت، این کاهش شامل رقم ۰.۰۸ دلار برای هر گیگابایت انباره در هر ماه خواهد بود.
کاهش تعرفه مورد بحث، اکنون برای بیشتر مناطق تحت پوشش این شرکت اعمال شده است و تنها بخش‌های اندکی از آمریکا هنوز تحت پوشش این طرح کاهش تعرفه قرار نگرفته‌اند.

مدیر بخش محصولات گوگل -که کریس کلبان (Chris Kleban) نام دارد- به‌تازگی در همین خصوص و در قالب یک پست در بلاگ شخصی خود این موضوع را اعلام کرده که البته این موضوع توسط دیگر مدیر محصولات گوگل یعنی مایکل بیزیلین (Michael Basilyan) نیز رسما تائید شده است.

در پست یاد شده این متن نگاشته شده است: «ما در گوگل همواره به دنبال روش‌هایی هستیم که بتوانیم هزینه مالکیت را برای مشتریان خود کاهش بدهیم. این کاهش قیمت‌ها از طریق پیشرفت فناوری انجام شده و بر روی هزینه استفاده از خدمات ما اعمال شده است تا بتوانید از فناوری‌های ما برای نوآوری استفاده کنید. ما سعی داریم که این کار را به نحوی انجام بدهیم که برای کاربران آسان باشد.»

شایان ذکر است که کاهش هزینه استفاده از خدمات ابری دیگر مانند گذشته امری چندان مرسوم به‌حساب نمی‌آید. برای درک این موضوع کافی است بدانید که آخرین کاهش قیمت انجام شده توسط AWS در ماه گذشته صورت گرفته است و این امر برای شصت و دومین بار انجام می‌شده است.

با این حال این کار تنها بر روی نسخه‌های استاندارد SQL سرور مایکروسافت انجام شده است. جالب است بدانید که از سال ۲۰۰۶ که خدمات این شرکت آغاز شده است تا سال ۲۰۱۴ بیش از ۴۰ مورد کاهش هزینه استفاده بر روی آن اعمال شده است و بدین ترتیب می‌توان دریافت که کاهش قیمت‌ها در طول چند سال اخیر روند نزولی داشته‌اند.