عرضه وصله امنیتی مایکروسافت برای لینوکس تحت ویندوز

24 مرداد 1396
به‌تازگی نخستین وصله امنیتی برای لینوکس تحت ویندوز 10 برای کاربران این سیستم عامل متن‌باز عرضه شده است که به تعدادی از مهم‌ترین آسیب‌پذیری‌های این سیستم عامل رسیدگی کرده است.
عرضه وصله امنیتی مایکروسافت برای لینوکس تحت ویندوز

به‌تازگی نخستین وصله امنیتی برای لینوکس تحت ویندوز ۱۰ برای کاربران این سیستم‌عامل متن‌باز عرضه شده که به تعدادی از مهم‌ترین آسیب‌پذیری‌های این سیستم‌عامل رسیدگی کرده است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی techtarget، زمانی که سیستم‌عامل لینوکس تحت ویندوز ۱۰ برای نخستین بار عرضه گردید، با استقبال بسیار بالایی به ویژه از سوی کاربران حرفه‌ای و نیز علاقه‌مند به تجربه سیستم‌عامل متن‌باز لینوکس همراه بود؛ به همین دلیل نیز اکنون نخستین وصله امنیتی برای این سیستم‌‌عامل و به منظور رفع برخی مشکلات کاربران ارائه شده است.

کارشناسان می‌گویند در حقیقت این وصله امنیتی برای سیستم‌عامل ویندوز ارائه شده و شامل حل مشکل تعدادی از مهم‌ترین آسیب‌پذیری‌های موجود در میان تمامی محصولات مایکروسافت است که گفته می‌شود رقم دقیق این حفره‌ها معادل ۴۸ آسیب‌پذیری مهم است.

همچنین در میان این ۴۸ مورد، تعداد ۱۵ عدد وصله با برچسب "حیاتی" و نیز دو مورد وصله امنیتی "تخصصی" برای زیرسیستم‌های ویندوز برای لینوکس است که نخستین وصله امنیتی از این‌ دست به‌حساب می‌آید.

آنگونه که جزئیات می‌گویند، یکی از این وصله‌های امنیتی که بسیار حساس است، مربوط به یک حفره موجود در زیرسیستم ویندوز ۱۰ لینوکس می‌باشد که آسیب‌پذیری زیادی را موجب شده و تاکنون به سهولت، امکان حملات منع دسترسی را برای هکرها فراهم می‌کرده است.

رخنه موردنظر که با کد CVE-2017-8627 شناخته می‌شود -به دلیل اهمیت فراوان- طبعاً باید در صدر اولویت‌های امنیتی مایکروسافت قرار داشته باشد؛ لیکن این شرکت برخلاف انتظار، به‌جای برچسب "حیاتی"، برچسب "مهم" را بر روی آن قرار داده بوده است.

همچنین آیتم بسیار مهم دیگر که در میان این آسیب‌پذیری‌ها قرار دارد، رخنه‌ای با کد CVE-2017-8622 بود که به هکرها اجازه می‌داد تا بتوانند کدهای مخربی را برای به دست گرفتن کنترل اولویت‌بندی کاربران بر روی زیرسیستم ویندوزی لینوکس اعمال کنند.
اکنون این حفره نیز با موفقیت مرتفع شده است.