چگونه بهترین محتوا برای وب سایت را بنویسیم

25 شهریور 1396
طراحی کلی یک وب سایت بر تصمیم بازدیدكنندگان تاثیر می گذارد كه آیا می بایست URL خاصی را باقی بگذارد یا آن را ترک كند. طراحی سایت شامل مواردی مانند طرح بندی، سبک فونت و رنگ، و همچنین انتخاب گرافیک و تصاویر است.
چگونه بهترین محتوا برای وب سایت را بنویسیم

طراحی کلی یک وب سایت بر تصمیم یكی از بازدیدكنندگان بازدیدكننده تاثیر می گذارد كه آیا می بایست URL خاصی را باقی بگذارد یا آن را ترک كند. طراحی سایت شامل مواردی مانند طرح بندی، سبک فونت و رنگ، و همچنین انتخاب گرافیک و تصاویر است. با این حال، هنگامی که بازدید کننده توسط طراحی طراحی شده است، کیفیت یک متن نوشته شده در سایت، تأثیر پایدار بر روی اینکه آیا یک بازدید کننده برای یک دوره طولانی مدت باقی خواهد ماند یا نه، آینده. به همین علت، به استثنای طراحی سایت اولیه، هیچ کدام کیفیت وب سایت بیش از متن نوشته شده خود را تحت تاثیر قرار نمی دهد. اطمینان از اینکه متن بزرگ نوشته شده است، بنابراین یک گام مهمی است که نیاز به رویکرد ساختاری دارد تا به صورت موثر انجام شود. این مقاله به این سوال پاسخ می دهد و یک فرایند نوشتن خاص را که توسط بهترین نویسندگان طراحی وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد، پاسخ می دهد.

اصول اولیه
بیشتر خوانندگان می دانند که متن با کیفیت بالا دستور زبان مناسب را می گیرد و از اشتباهات املایی خالی است. همچنین به خوبی شناخته شده است که نوشتن وب سایت باید مختصر باشد، باید به جای یک صدای غیرفعال فعال باشد، و از سرفصل های زیر استفاده کند و به طور موثر برای کمک به خواننده مواد اسکن کند. این بیان واضح است. سوال واقعی این است که چگونه در واقع محتوای فوقالعاده دستکاری شده را از یک صفحه خالی و یک نشانگر چشمک زدن ایجاد کنید.

نوشتن وب سایت در 5 مرحله
در هنگام تلاش برای نوشتن متن عالی وب سایت، بهتر است به یاد داشته باشید که تمام نوشتن وب از طریق 5 گام یا مرحله خاص و محرمانه انجام می شود. این ها عبارتند از: 1) ایجاد یک طرح کلی، 2) نوشتن یک طرح کلی، 3) نوشتن یک پیش نویس خشن، 4) بازبینی پیش نویس و در نهایت 5) اثبات خواندن. کلید این است که این مراحل به صورت موثر انجام شود.

گام 1 | ایجاد یک برنامه کلی: کلیدی برای هر فرایند طراحی چه گرافیک یا متن، داشتن یک طرح واضح است. در مورد نوشتن، مرحله برنامه ریزی شامل هر فردی در تیم نوشتن است که در مورد نکات کلیدی بحث و موافقت می کند. برای استفاده از طراحی وبسایت موازی، این را می توان به عنوان یک جلسه طوفان مغزی که از آن جمله بیانیه ای از کار (SOW) ظاهر می شود، در نظر گرفته شود. سوالات معمولی که در این مرحله پاسخ داده می شوند شامل تصمیم گیری در مورد محتوا، تعیین مخاطب اصلی و زمان بندی یکسانی است.

این همچنین شامل تعیین اینکه هر بخش، از جمله مقالات باید چه مدت باشد. به عنوان مثال، یک صفحه اصلی ممکن است در پاراگراف کوتاه، جملات تک تیزر یا حتی نقاط گلوله نوشته شود. صفحات ثانویه و ثانویه احتمالا تا حدودی طولانی تر و دقیق تر خواهد بود. همه این ها باید پیش از آن برنامه ریزی شوند.

برخی از زمان ها نیز باید در این مرحله به سمت هماهنگی با طراحان وب سایت کنار گذاشته شود تا اطمینان حاصل شود که هماهنگی بین طراحان گرافیک و نویسندگان وجود دارد. این به ویژه در صفحه اصلی مهم است زیرا صفحه ای است که بیشترین تاثیر را بر میزان جستن دارد.

گام 2 | نوشتن خلاصه: هنگامی که پروژه به درستی برنامه ریزی شده، یک طرح کلی می تواند تکمیل شود. یک طرح کلی لیستی از نکات کلیدی است که در هر بخش یا صفحه سایت ایجاد می شود. نقاط گلوله مطمئنا در اینجا مناسب است، زیرا هدف در این مرحله، رسیدن به یک طرح کلی از متن است. برای ترجمه های طولانی تر و یا مقاله های منحصر به فرد، طرح کلی باید به عنوان یک مقدمه، یک بدن اصلی و یک نتیجه گیری تشکیل شود. این یک روش نوشتن اساسی است، اما یکی از آن ها اغلب فراموش شده است. تعجب آور است که چندین مقاله وب سایت از این فرمول پیروی نمی کنند.

گام 3 | ساختن پیش نویس خشن: پیش نویس خشن اولین بار است که جملات کامل و کامل با هم قرار داده شده است. مهمترین نکته در مورد پیش نویس نهایی این است که بهتر است طرح، سریعتر پیش نویس خشونت نوشته شود و معمولا، کیفیت آن بهتر خواهد بود. اگر چندین نفر در حال نوشتن پیش نویس خشن هستند، معمولا یک ایده خوب است که یک فرد را به مسئولیت جمع آوری تمام محتویات اختصاص دهید. علاوه بر وظایف عرفانی فرمت کردن متن به یک سند منسجم، این فرد نیز می تواند با مقایسۀ پیش نویس با طرح اولیه، مطمئن شود که هیچ اتفاقی نیامده است.

گام 4 | بازبینی پیش نویس: هیچ کس متن کامل را تنها پس از یک پیش نویس تنها نمی نویسد. تمام متن تا زمانی که مطابق با الزامات کیفیت صاحب وبسایت باشد تجدید نظر کند. در واقع، حتی برندگان جایزه پولیتزر کار خود را تجدید نظر می کنند. هر متن نوشتاری، حتی در حال حاضر در حال خواندن است، نیاز به تجدید نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که آن کامل است و محتوای مورد نظر را شامل می شود.

مرور شامل بررسی محتوای مناسب، تأیید املا و دستور زبان، بررسی سبک و بررسی مراجع در صورت لزوم است. چندین ترفند برای تجدید نظر وجود دارد. به عنوان مثال، خواندن متن به عقب یک روش موثر برای پیدا کردن اشتباهات املایی است. نوک دیگر این است که متن را با صدای بلند بخوانید. با خواندن آن با صدای بلند، خواننده اغلب می تواند مسیرهای ناخوشایند را انتخاب کند و آنها را بهبود بخشد. یک ترفند سوم این است که متن را برای چند ساعت یا حتی یک شبه قرار دهید. اغلب به دنبال متن با چشمان تازه اجازه می دهد که خواننده برای پیدا کردن اشتباهات اضافی.

اگر حذف هر متن، به ویژه بخش های بزرگ، توصیه می شود که این اطلاعات در یک فایل جداگانه ذخیره شود. هرگز نمی داند که یک قطعه متن حذف شده ممکن است مفید باشد برای کار آینده.

گام 5 | اثبات خواندن: در نهایت، متن نوشته شده به تجدیدنظر نهایی یا مرحله مقدماتی میرسد. در اینجا هر جزئیات آخر برای مواردی مانند دقت، قالب بندی و یک ظاهر طراحی شده دوبار بررسی می شود. این شخص نقش ویرایشگر را پر می کند و لزوما نباید فردی باشد که مرحله پیش نویس پیش نویس را تشکیل دهد. در واقع، اغلب می تواند مفید باشد، اگر این فرد متفاوت با چشم تازه است. همچنین، همان سند را می توان چندین نفر به صورت صحیح خواند.

این پیش بینی برای بررسی، راز واقعی نوشتن وب سایت بزرگ، داشتن یک فرآیند واضح و منظم است.

 

 

طراحی سایت رشنان